robot photon se srdcem

Robot Photon

Interdisciplinární robot Photon byl navržený tak, aby s ním mohli pracovat mladší i starší žáci. Učitelé mohou využít speciálně připravené výukové scénáře, nebo vytvářet své vlastní materiály na vyučování všeho, od humanitních předmětů a vědy, až po vyučovaní základního, nebo pokročilého programování.

Photon má propracovanou metodiku a nevyžaduje žádnou předchozí zkušenost s programováním. Je připravený k použití okamžitě po vyndání z krabice.

Robot Photon je univerzální didaktický nástroj, který je možné programovat s libovolným zařízením ve vaší škole - tablet, mobil, nebo počítač. Je to oblíbená pomůcka pro rozvoj informatického myšlení a digitální kompetence.

robot Photon jak na to

Jak to funguje?

Otevřete výukové scénáře, stáhněte si aplikaci, připojte robota a dobrodružství může začít.

První výzva, první úsměv!

Je velmi důležité, aby špatné zkušenosti neodradily uživatele hned na začátku. Vyvinuli jsme inovativní přístup, který pomáhá studentům objevovat tajemství programování zábavným a přístupným způsobem. Každá část aplikace byla navržena pro děti různého věku a přizpůsobena jejich schopnostem a vnímání.

Programování jedním prstem

Nejmenší děti mohou začít své programátorské dobrodružství velmi jednoduchým způsobem. V rozhraní Photon Draw mají možnost programovat Photona kreslením cestičky na obrazovce použitím prstu. Na vybraných místech na cestě lze určit, jak se má robot chovat. Tato metoda programování učí, plánuje a rozvíjí prostorovou orientaci spolu s dalšími dovednostmi.

krok za krokem

Programování krok za krokem

Dítě pro vytváření programu používá obrázkové symboly. Tyto symboly vytvářejí soubor pokynů, které by měl robot následovat. Rozhraní Photon Badge rozvíjí prostorovou představivost. Děti se učí plánovat a předvídat následné události. Zabývají se také algoritmy, funkcemi, opakujícími se aktivitami a neposlední řadě detekcí chyb v programátorském kódu.

Photon blocks

Blokové programování

Rozhraní Photon Blocks je pro děti, které jsou schopny číst. V této fázi vytvářejí komplexní programy a konfigurují sekvence použitím barevných bloků s instrukcemi. Děti rozvíjí své analytické schopnosti a učí se, jak navrhovat komplexní sekvence pomocí senzorů robota. Rozvíjejí schopnosti detekce chyb a optimalizace napsaných programů.

Photon Code

Bloky Photon Code

Photon Code přivádí děti do světa skutečného programování. Pracovní prostředí je v angličtině a napodobuje klasický kód v konzoli. Děti využívají připravené bloky textu k vytváření programů. V tomto rozhraní děti rozvíjejí své porozumění struktuře a syntaxi programátorského kódu, více rozvinutým algoritmům a programování s využitím senzorů.

Ďalší možnosti s USB vysílačem do PC

Photon Magic Bridge + USB vysílač Magic Dongle

Photon Magic Bridge je aplikace, která spolu s Photon Magic Dongle (USB vysílač) umožňuje připojit k počítači až 8 robotů současně!

Obsahuje všechny naše aplikace pro ovládání robota na jednom místě. Zároveň nabízí přístup do zcela nového seznamu komerčních aplikací jako Scratch , MakeCode a programování v jazycích JavaScript či Python.

Kontaktní formulář
Pokud si přejete získat více informací o našich produktech, jejich cenách, nebo dohodnout bezplatnou osobní prezentaci, nechte nám prosím kontaktní údaje.